W wyniku wieloletniej, owocnej współpracy pomiędzy Komendą Powiatową Policji w Kamieniu Pomorskim, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kamieniu Pomorskim oraz Ośrodkami Pomocy Społecznej z terenu powiatu kamieńskiego, po raz kolejny zorganizowaliśmy szkolenie z zakresu samoobrony. Dzielne panie ćwiczyły pod czujnym okiem wykwalifikowanych policyjnych instruktorów.

W środę (27.11.2019 r.), kamieńscy funkcjonariusze kolejny raz mieli przyjemność prowadzić szkolenie z samoobrony dla pracowników socjalnych i asystentów rodziny z OPS oraz pracowników PCPR. Głównym celem zajęć było zapewnienie bezpieczeństwa dzielnym paniom, które z wielkim zaangażowaniem, sumiennością i profesjonalizmem pełnią na co dzień jakże trudną rolę pracowników społecznych.

Uczestników szkolenia przywitał Komendant Powiatowy Policji w Kamieniu Pomorskim mł. insp. Leszek Nowak, który podziękował za współpracę i poświęcenie, jakie prezentują w swej codziennej służbie na rzecz społeczeństwa.

Kolejnym etapem zajęć był niezwykle interesujący wykład pt. „Doskonalenie kompetencji osobistych pracowników socjalnych kontakcie z petentem w zakresie komunikacji interpersonalnej”, który osobiście przeprowadził specjalista Sekcji Psychologów Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Dzielne panie (i pan), ćwiczyli techniki samoobrony pod czujnym okiem wykwalifikowanych policyjnych instruktorów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy ukończenia szkolenia.

st. sierż. Aleksandra Berenda