„Jest szansa na powrót uczniów do szkół w lutym” – powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Przemysław Czarnek. Minister edukacji i nauki zaznaczył jednak, że ta decyzja będzie podejmowana w oparciu o aktualne dane dotyczące rozwoju pandemii koronawirusa w Polsce.

„Jak obserwujemy to, co się dzieje w ostatnich kilkunastu dniach, to dzienne liczby zakażonych są dość stabilne i na niższym poziomie niż się spodziewaliśmy” – zaznaczył gość Roberta Mazurka dodając, że w pierwszej kolejności do nauczania stacjonarnego w szkołach wrócą ósmoklasiści i maturzyści.

Przemysław Czarnek oświadczył na antenie RMF FM, że „w pierwszej kolejności do szkół wrócą uczniowie klas ósmych i maturzyści, bo oni tego najbardziej potrzebują”. Minister edukacji i nauki poinformował ponadto, że rozważanych jest kilka wariantów powrotu do nauczania stacjonarnego w Polsce.

– Sytuacja pandemiczna jest bardzo dynamiczna, na bieżąco monitorowana. Może być tak, że w przyszłym tygodniu będą pierwsze decyzje w tej sprawie – skomentował Czarnek.