Aniela Sosnowska – szpadzistka, szablistka, która osiągała sukcesy jako reprezentantka Polski w szermierce, z którą jest związana od ponad 55 lat. Była między innymi vice- mistrzynią Polski w szpadzie w roku 1990. Reprezentowała barwy Związkowca Gwiazdy Bydgoszcz, Marymontu Warszawa, UKS Dzika Świerzno. Po zakończeniu kariery zawodniczej zajęła się promocją szermierki, oraz trenowaniem dzieci i młodzieży. Swój czas dzieli między Świerzno w Powiecie Kamieńskim, a Szczecinek, gdzie pracowała jako nauczyciel.. Jest założycielką Uczniowskich Klubów Sportowych: Szczerbiec w Kamieniu Pomorskim, Dzika w Świerznie i Siódemka w Szczecinku.

Jej podopieczni odnosili i odnoszą sukcesy na zawodach organizowanych przez Polski Związek Szermierczy. W wieku 66 lat wznowiła karierę, startuje w zawodach weteranów i odnosi sukcesy w swojej kategorii wiekowej. W 2019 roku zdobyła dwa tytuły Mistrzyni Polski w szabli i szpadzie. W Turynie na Światowej Olimpiadzie Weteranów zdobyła złoty medal w szpadzie i srebrny w szabli. Na Mistrzostwach Świata Weteranów w Kairze awansowała do czołowej szesnastki. Od kilku lat pasją Anieli Sosnowskiej jest sztuka, tworzy bardzo oryginalne obrazy i pisze osobiste, ekspresyjne wiersze.

W dniach 26- 28 czerwca 2020 r. odbędzie się II Grand Prix Polski Weteranów w Koninie. Aniela Sosnowska wystąpi w tych zawodach w dwóch konkurencjach: szabli i szpadzie reprezentując Powiat Kamieński, który wsparł finansowo wyjazd zawodniczki.

Powiat Kamieński