Blisko 120 komputerów dla uczniów ze szkół w gminie Kamień Pomorski, Wolin i Powiecie Kamieńskim. Poznaliśmy listę z ogłoszonymi wynikami naboru na zakup sprzętu komputerowego oraz mobilnego internetu dla uczniów. Program został opracowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020.

Miło nam poinformować, iż Powiat Kamieński otrzymał dofinansowanie w kwocie 69.998,00 złotych na zakup sprzętu komputerowego oraz internetu mobilnego dla uczniów. Projekt został opracowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, Oś Priorytetowa nr I Powszechny dostęp do szybkiego Internetu, Działanie 1.1 Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach. Gratulujemy także Gminie Kamień Pomorski oraz Gminie Wolin – czytamy na stronie Powiatu Kamieńskiego.

Pieniądze na zakup komputerów i internetu trafią także do Kamienia Pomorskiego i Wolina.

Jak tylko pojawiła się zapowiedź rządowego programu , my natychmiast zaczęliśmy działać, zrobiliśmy rozeznanie, którym szkołom i w jakiej ilości komputery będą najbardziej potrzebne. Planujemy zakupić 40 komputerów. Przypomnę tylko, że już przekazaliśmy 12 komputerów uzyskanych z projektu Cyfrowa Polska. Wiemy, że jest wiele rodzin żyjących w skromnych warunkach lub w wielodzietnych rodzinach. Często w domu jest jeden komputer a dzieci więcej niż dwoje. Napewno ucieszą się a my będziemy mieć poczucie, że zrobiliśmy coś dobrego – podkreśla Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Środki otrzymała także Gmina Świerzno o czym informowaliśmy w osobnym artykule.