37 połączeń autobusowych o łącznej długości 1559 km uzyskało dofinansowanie z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Umowy z zachodniopomorskimi gminami i powiatami na objęcie dopłatami w 2020 r. odtwarzanych połączeń podpisał dziś wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc. Wśród nich znalazło się połączenie Międzyzdroje – Lubin.

– Rządowy fundusz daje samorządom możliwość przywrócenia mieszkańcom publicznej komunikacji autobusowej, która dla wielu osób mieszkających w mniejszych miejscowościach stanowi jedyną szansę na dotarcie do urzędu, przychodni, czy ośrodka kultury – mówi wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc.

Dofinansowanie w wysokości łącznie blisko 850 tys. zł uzyskały powiaty Szczecinecki i drawski oraz gminy: Boleszkowice, Chojna, Międzyzdroje i Ustronie Morskie. Kwota dla województwa zachodniopomorskiego na dofinansowanie odtwarzanych przewozów autobusowych w 2020 r. wynosi 47,5 mln zł.

Połączenie w Gminie Międzyzdroje na trasie:
Międzyzdroje – Lubin, przez – Wicko-Zalesie – Wicko – Wapnicę, o długości 22 km z częstotliwością 3 połączeń dziennie oraz 5 połączeń dziennie w sezonie letnim.