Pogoń Szczecin pokonała Raków Częstochowa 1:0 na inaugurację rundy wiosennej. Gola na wagę trzech punktów zdobył Adrian Benedyczak. Zawodnik pochodzący z Kamienia Pomorskiego zdobywa kolejną bramkę na pierwszoligowych boiskach.

Na kilka dni przed meczem plany Kosty Runjaica zostały pokrzyżowane przez kontuzję Kacpra Kozłowskiego. Młodzieżowiec miał udany koniec roku i można było odnieść wrażenie, że jest pewny miejsca w podstawowej jedenastce. Szkoleniowiec Pogoni miał nosa, bo miejsce Kozłowskiego zajął Adrian Benedyczak, który przesądził o losach meczu.

Pogoń zaatakowała w 60. minucie. Po dośrodkowaniu Luisa Maty, Michał Kucharzyk wolejem próbował zaskoczyć Holca. W niewielkiej odległości piłka minęła poprzeczkę. Było to ostrzeżenie dla częstochowian, bo minutę później Pogoń już prowadziła. Adrian Benedyczak wykorzystał wrzutkę Jakuba Bartkowskiego i sprytnym strzałem pokonał bramkarza. Młodzieżowiec szybko mógł ustrzelić dublet. W kolejnej akcji trafił w słupek po podaniu Sebastiana Kowalczyka. Dobijał jeszcze Kucharczyk, ale niecelnie. Pogoń mogła podwyższyć po kontrze w końcówce meczu. Tomas Podstawski dostrzegł wybiegającego w tempo Kowalczyka, a ten przestrzelił.