Poczta Polska wprowadza zmiany w świadczonych usługach. Od poniedziałku wstrzymane zostaną przyjęcia przesyłek do innych krajów. Zmieni się też organizacja pracy jej placówek.

Poczta poinformowała w komunikacie, że skraca czas pracy placówek w dni robocze do sześciu godzin, placówki czynne dotychczas w soboty będą obsługiwać klientów przez trzy godziny. Praca placówek całodobowych także zostaje skrócona. Punkty te będą czynne przez 7 dni w tygodniu od godziny 8.00 do 20.00. Ponadto punkty obsługi klienta w galeriach handlowych będą nieczynne.

„Mając na uwadze bezpieczeństwo klientów i pracowników w placówkach zostały już wprowadzone tzw. strefy ochronne w bezpośredniej obsłudze klienta. Osoby wchodzące do placówki proszone są o zachowanie odległości około 1,5 metra podczas oczekiwania na obsługę i pozostawanie za znajdującą się na podłodze taśmą także w trakcie obsługi. Bliżej do pracownika klienci powinni podchodzić jedynie w celu okazania dokumentów i innych niezbędnych czynności, na wyraźną prośbę pracownika Poczty” – czytamy w komunikacie.