Karetka Pogotowia

Za naruszenie nietykalności cielesnej odpowie w najbliższym czasie 24 – letni mieszkaniec Dziwnowa. Mężczyzna ten podczas udzielania mu pomocy medycznej w karetce, będąc pod wpływem alkoholu zaatakował ratowników oraz wykrzykiwał wobec nich słowa wulgarne. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W najbliższym czasie sprawca za swoje czyny odpowie przed sądem, a za przestępstwo którego się dopuścił grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W Niedzielę (3.07), tuż po północy dyżurny kamieńskiej komendy został powiadomiony o tym, że w Dziwnowie przy ul. Parkowej  leży młody mężczyzna w stanie nieprzytomności. Załoga Pogotowia Ratunkowego, skierowana na miejsce interwencji zabrała młodzieńca do karetki.  Jednak 24-latek podczas udzielania mu pomocy medycznej naruszył nietykalność cielesną ratowników. Mężczyzna wypiął się z pasów, rzucił w kierunku ratowników i uderzył w twarz jednego z nich, a drugiego z udzielających mu pomocy kopnął w brzuch.

Skierowany na miejsce patrol interwencyjny zatrzymał awanturnika, gdyż ten znajdował się w stanie upojenia alkoholowego mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Wykonane w tej sprawie czynności pozwoliły na ustalenie, że zatrzymanym jest 24 – letni mieszkaniec Dziwnowa. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. W najbliższym czasie sprawca za swoje czyny odpowie przed sądem, a za przestępstwo którego się dopuścił grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policja Kamień Pomorski