PKS Kamień Pomorski informuje, że z powodu przejściowych problemów organizacyjnych od 23 marca do odwołania zawiesza wykonywanie wszystkich kursów. Nieczynna do odwołania zostaje także poczekalnia. Nasi Czytelnicy pytają: „Co dalej z biletami, za które zapłacili?”

– Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Kamieniu Pomorskim informuje, że z powodu przejściowych problemów organizacyjnych od dnia 23.03.2020r. do odwołania zawiesza wykonywanie wszystkich kursów. Za powstałe utrudnienia przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość – czytamy w komunikacie.

Z użytku do odwołania zostaje także wyłączona poczekalnia. Nasi Czytelnicy pytają o to, co dalej z pieniędzmi za bilety miesięczne, które zakupili za nie zostaną zrealizowane.

– 20 marca zostałem poinformowany, że autobus PKS Kamień Pomorski od dnia 23 marca zostały odwołane. Miałem wykupiony bilet na miesiąc marzec w kwocie 310 zł. Od poniedziałku dojeżdżam do pracy z kolegą któremu muszę zapłacić za paliwo. Co ze zwrotem częściowym za zakupione bilety miesięczne? Wiem że nie jestem sam jeden bo jest więcej osób. Większość ludzi wykupiła bilety miesięczne a przez 7 dni musi opłacać kierowcę – bo przecież nie wszyscy mają wolne, inni muszą pracować i dojechać do pracy. Rozumiem decyzję PKS o odwołaniu kursów, ale czy nie należy się ludziom zwrot za te dni od 23 marca do końca miesiąca? Według moich obliczeń to jest około 100 zł. Czy ktoś z czytelników dostał zwrot i w jaki sposób? – dopytuje jeden z klientów przewoźnika.

Z pytaniami zwróciliśmy się do przedsiębiorstwa. Do tematu wrócimy po uzyskaniu odpowiedzi.