Po wejściu na rynek prasy PKN Orlen nie zwalnia tempa i już szuka kolejnych dróg do rozszerzenia swojej działalności. Kolejnym pomysłem giganta naftowego jest segment usług kurierskich. – W ciągu dwóch lat chcemy też postawić 2 tys. maszyn paczkowych – mówi prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Z jego słów wynika, że koncern naftowy zamierza rzucić rękawicę firmom kurierskim.

Po sukcesie, jaki odniósł InPost i jego Paczkomaty, a także za rozwoju branży e-commerce w Polsce, kolejne firmy traktują segment usług kurierskich jako łakomy kąsek. PKN Orlen zresztą nie jest pierwszą firmą, która zapowiedziała postawienie maszyn paczkowych. Wcześniej na taki ruch zdecydowała się Poczta Polska. Operator zapowiedział, że do 2022 roku postawi 2 tys. maszyn paczkowych. W tym roku natomiast spółka państwowa chce oddać do użytku ok. 500 tego typu maszyn. To nie koniec, ponieważ automaty paczkowe w Polsce chce stawiać także chiński koncern Alibaba, do którego należy AliExpress.

Czasy, gdy PKN Orlen kojarzył się przede wszystkim z paliwem, odchodzą do przeszłości. Branża kurierska to kolejna gałąź biznesu, na którą koncern zagiął parol. Wcześniej państwowego giganta skusił szeroko rozumiany rynek prasy. W listopadzie Orlen przejął Ruch, czyli przedsiębiorstwo handlu detalicznego, kojarzone przede wszystkim z dystrybucją prasy.