Od października w Kamieniu Pomorskim ruszają zajęcia z Pilates. Zajęcia dedykowane są dla wszystkich – bez względu na wiek oraz poziom sprawności. Zajęcia prowadzone będą w Miejskim Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie i sylwetkę to program dla Ciebie! Już w październiku rozpoczną się zajęcia Pilates, które poprowadzi dla Was Ola Klusek, certyfikowany instruktor Pilates na matach oraz w grupach zwiększonego ryzyka (senior, zdrowy kręgosłup, kobieta po porodzie). Zajęcia dedykowane są dla wszystkich – bez względu na wiek oraz poziom sprawności.

Czym więc jest Pilates i jakich efektów możemy się spodziewać? 

Pilates to system fizycznego i psychicznego warunkowania, które wzmacnia siłę fizyczną, elastyczność i koordynację ruchów, redukuje poziom stresu, polepsza koncentrację i sprzyja lepszemu samopoczuciu. 

Pilates wykazuje wielowymiarowe korzyści dla ciała i umysłu:

Niweluje bóle kręgosłupa
Usprawnia stawy
Wzmacnia plecy i wszystkie mięśnie
Sprzyja redukcji tkanki tłuszczowej
Zapobiega osteoporozie
Przywraca sprawność fizyczną i równowagę psychiczną.

Zajęcia Pilatesu skupiają się na oddechu, koncentracji, wycentrowaniu, kontroli, precyzji i płynności. Oferowany program ćwiczeń buduje wytrzymałość i składa się z ćwiczeń o stosunkowo częstych powtórzeniach o niższym poziomie.  W pracy na matach, bo takie są oferowane zajęcia, opór jest wytworzony przede wszystkim przez ciężar ciała i grawitację. 

Cały system ćwiczeń czyli częstość i długość serii będzie dostosowana do poziomu sprawności i umiejętności uczestników. Dodatkowo dla każdej osoby, która skorzysta z oferty i zapisze się na zajęcia, oferowane jest darmowe wsparcie dietetyczne przez okres 1 miesiąca! 

Zajęcia odbywać się będą w poniedziałki i czwartki o godz. 17.00 w salce gimnastycznej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kamieniu Pomorskim. Bezpłatne spotkanie informacyjno – instruktażowe: 5.10.2020 godz. 17.00.  

Chęć udziału możecie zgłosić u Oli pod numerem telefonu 782-114-314.
Wejście jednorazowe – 15 zł, karnet 4 wejść – 50 zł. 

W ramach akcji „Przyjaciele dla Nadii” w najbliższą sobotę tj. 3 października 2020 r. organizowanej na boisku przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kamieniu Pomorskim, Pani Ola przekazała dwie konsultacje tj. konsultację dietetyczną wraz z indywidualnym jadłospisem (7-dniowym) oraz konsultację dietetyczno – trychologiczną, kóre będzie można wylosować w loterii fantowej. Zapraszamy!!! 

Pomagajmy!
MOSiR