Woliński Park Narodowy zakończył projekt „Leśne wzgórze” plenerowa ścieżka edukacyjna. Podsumowaniem projektu był piknik edukacyjny połączony z uroczystym otwarciem ścieżki plenerowej. Partnerem projektu, w ramach którego powstała ścieżka „Leśne Wzgórze” jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Podczas pikniku uczestnicy i zaproszeni goście w aktywny sposób włączyli się w odkrywanie leśnych zagadek przygotowanych przez pracowników Wolińskiego Parku Narodowego oraz na stanowiskach współorganizatorów wydarzenia.

W leśnym namiocie Nadleśnictwa Międzyzdroje młodzież mogła rozpoznać gatunki drzew, krzewów i grzybów występujących w wolińskich lasach oraz zdobyć nagrody w grze przyrodniczej „Leśne koło wiedzy”. Partnerzy z Gminnego Ośrodka Kultury w Stepnicy oraz Stowarzyszenia na Rzecz Wybrzeża w Szczecinie przygotowali dla uczestników naukę splatania makramy oraz przeprowadzili warsztaty zielarskie. Wykonane ze sznurków breloki i mieszanki ziół uczestnicy zabrali ze sobą, aby również w domu pachniało ziołami i lasem.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry zręcznościowe przygotowane przez harcerzy z X Szczepu „Gniazdo” ZHP z Międzyzdrojów. Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej przygotowała stoisko edukacyjno – promocyjne na którym uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę o leśnych zwierzętach i poznać ciekawostki przyrodnicze.  Wyzwaniem dla uczestników warsztatów było przejście ścieżki zmysłów! Mimo trudności na trasie ścieżki oraz przy leśnej skoczni, uczestnicy świetnie się bawili. Chętnie korzystali z wskazówek udzielanych przez leśniczych WPN.

Dziękujemy również za przyjęcie zaproszenia do współorganizacji pikniku następującym instytucjom: Nadleśnictwu Międzyzdroje, Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Stepnicy, Stowarzyszeniu na Rzecz Wybrzeża w Szczecinie, harcerzom z X Szczepu „Gniazdo” ZHP z Międzyzdrojów oraz Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie. Największe serdeczności kierujemy do dzieci i młodzieży z przedszkola i szkół , które uczestniczyły w pikniku. Z Wami edukacja przyrodniczo – leśna to wspaniała zabawa i przygoda. Dziękujemy!