– Wbiliśmy pierwsze łopaty pod naszą nową drogę w Świerznie – mówi Wójt Radosław Drozdowicz, udostępniając zdjęcie z wczorajszego spotkania przedstawicieli firmy Tauber z Mieszkańcami. 

Drogę w kierunku boiska sportowego przebuduje firma Tauber Polska. Na ten cel gmina otrzymała aż 80% dofinansowania z funduszu dróg samorządowych. Zgodnie z umową nowa droga z kostki polbruk zostanie wykonana do końca września. Całkowita wartość zadania to 1.396.113,96 złotych. Pozyskane dofinansowanie wynosi 1.144.279,64 złotych

Inwestycja obejmuje usunięcie dotychczasowej jezdni, wykonanie podbudowy, wykonanie przebudowy zjazdów z kostki betonowej, ciągów pieszych, wyniesionych przejść dla pieszych, zamontowanie progów zwalniających, poboczy gruntowych oraz ustawienie oznakowania.

Przypomnijmy Tauber Polska wygrała także przetarg na modernizację pierwszego etapu przejścia przez Gostyń, jednak jak tłumaczyli urzędnicy Starostwa, w związku z niedopełnieniem procedur (Firma przedłożyła dokumenty w języku niemieckim tłumaczone przez biegłego przysięgłego. Przetłumaczył podpis, imię i nazwisko ale dodał zapis podpis nieczytelny). W wyniku decyzji Zarządu, inwestycja w Gostyniu będzie droższa o 700 tys. złotych.