Kiedy zaczynali 25 lat temu, w zakładzie zatrudniano 15 osób. Dziś jest to ponad 100 osób, a każdego dnia z firmy w Kamieniu Pomorskim i Golczewie wyjeżdża kilkanaście samochodów z produktami opatrzonymi logo Żelek. 

5 marca w Kościele obchodzone jest święto św. Klemensa, drugiego patrona piekarzy. To także dzień, w którym 25 lat temu po przejęciu nieruchomości od PSS Społem na kamieńskim rynku pojawiła się firma Wiesława Żelka. Przedsiębiorstwo każdego dnia dostarcza produkty piekarnicze i cukiernicze mieszkańcom województwa.

Firmę założyliśmy dokładnie 25 lat temu, w dniu patrona piekarzy i cukierników św. Klemensa. Produkujemy pieczywo i wyroby cukiernicze w dwóch zakładach na terenie Kamienia Pomorskiego i Golczewa. Dostarczamy je na część województwa zachodniopomorskiego. Nasza marka jest uznana i doceniana przez klientów. Ostatnimi czasy odnoszę wrażenie, że coraz bardziej. Choć dziś nie ma dobrej aury do prowadzenia tego typu działalności, to sądzę, że każdy z większych przedsiębiorców przeżywa problemy w związku z prowadzoną polityką gospodarczą. Staramy się utrzymywać szeroki asortyment wyrobów cukierniczo-piekarniczych, spełniać oczekiwania klientów, wychodząc im naprzeciw. Szukamy niszy handlowych, szkolimy się i rozwijamy – zaznacza Wiesław Żelek.

Z okazji 25 – lecia istnienia firmy, w kamieńskiej Katedrze odbyła się Msza św. w intencji przedsiębiorstwa. Wiesław Żelek ma 56 lat. Pochodzi ze Żnina (Woj. Kujawsko-Pomorskie).