Bez zmian na rynku odbioru odpadów. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Dziwnowie, Remondis w Wolinie – to właśnie te firmy będą w przyszłym roku odbierały odpady komunalne od mieszkańców. W gminie Świerzno Wójt musiał unieważnić postępowanie, gdyż żadna z firm nie złożyła oferty. 

Szczecińska firma Remondis od lat dominuje na wolińskim rynku. Jak mówią włodarze, to właśnie pozycja niezagrożonego monopolisty przez lata powodowała, że Mieszkańcy musieli płacić coraz więcej za usługi komunalne. W tym roku do rywalizacji z Remondisem stanęło PGK.

Choć cena spółki z Kamienia była bardziej konkurencyjna, to przeważył „aspekt środowiskowy”. Co kryje się pod tym pojęciem? Spółka ze Szczecina będzie przeprowadzać prelekcje w wolińskich szkołach. W Dziwnowie tylko jeden podmiot zadeklarował chęć wywozu odpadów komunalnych. Podobnie jak w ub. roku będzie się tym zajmować kamieńskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej.

W Gminie Świerzno nie było chętnego do złożenia oferty na wywóz odpadów komunalnych. Wójt Radosław Drozdowicz był więc zmuszony do unieważnienia postępowania.