Jak Pan ocenia tą część Polskiego wybrzeża w tym Międzyzdroje?

Jestem pod wrażeniem. Świnoujście – duże inwestycje, cała de facto nowa dzielnica. To niesłychanie czyste miasto. Na ulicach widać dużo przyjezdnych z zagranicy. To samo jest tutaj. W Świnoujściu udało się coś niezwykłego. Tam sezon trwa cały rok, to pokazuje, że można spowodować, że opłaca się stawiać nie tylko drewniane budki ale coś trwałego. Widać ogrom inwestycji. Największym szokiem dla mnie jest to, że w dalszym ciągu pływają tu promy.

Jesteśmy w Międzyzdrojach – to gmina, która nie narzeka na finanse i budżet ale ma problem z tzw. podatkiem „Janosikowym” uszczuplającym budżet. Jakie jest Pana zdanie w tym temacie? Powinien on zostać zlikwidowany?

Co do zasady, uważam że wsparcie dla biedniejszych gmin jest potrzebne, ale „Janosikowe” jest podatkiem zbyt drastycznym. Podatek, który nie promuje przedsiębiorczości jest zły. Jeżeli karze się kogoś za to, że robi bardzo dużo i zarabia – to po prostu odechciewa się pracować.

DSC04691

A jak się Panu podobają Międzyzdroje?

Infrastruktura, kultura, czystość miasta to robi ogromne wrażenie. Jedynym problemem jest ogrom ludzi, co dla mnie jako osoby publicznej jest czymś kłopotliwym w przypadku urlopu. Przyznam, że to co tu zobaczyłem robi ogromne wrażenie.

Co Pan sądzi o dostosowanie długości roku szkolnego do rozpoczynającego się rokrocznie sezonu letniego. Z pewnością pozwoliłoby to gminą na większe zarobki. W ostatnich latach ten pomysł się już pojawiał ale nie doszedł do skutku, co Pan o nim myśli?

Trudno mi powiedzieć, bo to pogoda jest głównym czynnikiem. Raczej szukałbym rozwiązań, które promowałyby inną formę spędzenia czasu, niż tylko w okresie letnim. Przywołam Świnoujście – duża oferta dla sportu, dla wolnego czasu. To jest pomysł na rozwiązanie całoroczne.

DSC04712

Przyjechał Pan do Międzyzdrojów korzystając z wakacji parlamentarnych, ale historia pokazuje, że one mogą się nagle skończyć. Nie boi się Pan, że nagle zostanie zwołane posiedzenie Sejmu w jakimś kontrowersyjnym temacie?

Jestem w stanie w ciągu 5 godzin być w Warszawie. W kuluarach pojawiają się pomysły, nagłego posiedzenia Sejmu.

Jakie ma Pan przesłanie dla mieszkańców Powiatu Kamieńskiego?

Praca którą Państwo wykonaliście jest niesamowita. Trzymajcie tak dalej. Myślcie jednak o tym, jak spowodować aby biznes kręcił się cały rok i przyciągał potrzebne dla regionu inwestycje.