Zamiast przebierać się w upiorne kreacje i straszyć ludzi, po raz kolejny przemaszerują pod okiem rodziców oraz sióstr zakonnych do kamieńskiej katedry śpiewając religijne pieśni. Marsz wszystkich świętych, to inicjatywa, która ma przeciwstawić się obchodzonemu od jakiegoś czasu w Polsce Halloween. 

Dzieci z rodzin katolickich zapraszamy na Marsz Wszystkich Świętych, który odbędzie się 30 października. Rozpoczęcie o godz. 16.00 na placu przy Ratuszu, następnie przejdziemy do katedry na różaniec, a następnie w Pałacu Biskupim odbędzie się Bal Wszystkich Świętych. Dzieci przebierają się za świętego swojego patrona lub innego – brzmi zaproszenie wygłoszone w trakcie niedzielnych ogłoszeń parafialnych w kamieńskiej katedrze.

Na temat halloween w ostrym tonie wypowiada się Stolica Apostolska. Otwarty głos sprzeciwu wobec zjawiska wyraził poprzedni papież Benedykt XVI. Stwierdził on, że jest to „święto antychrześcijańskie i niebezpieczne”. Halloween „promuje kulturę śmierci” i „popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych.