Uroczystość Trzech Króli już po raz trzeci z Parafii Świętego Andrzeja Boboli w Golczewie wyruszył orszak Trzech Króli. Wzięło w nim udział około 400 mieszkańców.

Przeszliśmy ulicami Papieża Jana Pawła II, Witosa i Zwycięstwa. Po drodze młodzież z klas VII i VIII w liczbie 8 osób z Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie pod opieką księdza Roberta Dąbrowskiego przedstawiła dwie scenki teatralne pt. „Misyjne Powołanie” i „Nie damy im zginąć z nędzy i głodu”. W pierwszej scence młodzież przedstawiła, że każdy z nas jest posłany do niesienia pomocy innym ludziom. Natomiast w drugiej scence młodzież pokazała jak powinno się nieść pomoc poprzez Papieskie Dzieła Misyjne Dzieciom dla dzieci z Amazoni i całego świata.

Tegoroczny Orszak Trzech Króli zakończyliśmy zaśpiewaniem wspólnie kolędy Bóg się rodzi moc truchleje przed Restauracją Herbowa w Golczewie.

Dziękuję za zaangażowanie się całemu Zarządowi i członkom OSP w Golczewie i Kłębach, Powiatowej Komendzie Policji w Kamieniu Pomorskim za bezpieczeństwo na trasie Orszaku oraz Panu Andrzejowi Słuszczakowi za orszakową oprawę. Dziękuję młodzieży z ZSP za wykonanie plakatów Amazoni i mapy całego świata i wszystkim mieszkańcom Golczewa oraz pobliskich miejscowości za wzięcie udziału w tegorocznym Orszaku Trzech Króli w Golczewie. Zapraszamy za rok.

ks. Robert Dąbrowski – wikariusz