Podczas dzisiejszej sesji Rady Miejskiej w Wolinie (30.11) odbyło się uroczyste wręczenie Odznaki Honorowego Gryfa Zachodniopomorskiego panu Dariuszowi Stępniowi. Srebrna Odznaka Honorowego Gryfa Zachodniopomorskiego została nadana przez Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego za zasługi dla rozwoju Pomorza Zachodniego.

Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego nadaje Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego osobom fizycznym, jednostkom samorządu terytorialnego, organizacjom pozarządowym, osobom prawnym oraz jednostkom organizacyjnym niemającym osobowości prawnej, które całokształtem działalności zawodowej, społecznej i publicznej, względnie realizacją swoich zadań na rzecz Województwa Zachodniopomorskiego wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego i społecznego rozwoju Pomorza Zachodniego.

Pan Dariusz Stępię na to wyróżnienie pracował przez ostatnie 20 lat, jest on organizatorem największej imprezy country w Polsce WESTERN PIKNIK Folk, Blues, Country & Bluegrass Festiwal w Sułominie, na który zjeżdżają się miłośnicy muzyki country, motoryzacji, caravaningu oraz żeglarze. Pan Dariusz od roku 1998 rozpoczął organizować w Sułominie swoje przedsięwzięcie, które z roku na rok cieszyło się coraz większym zainteresowaniem, aż urosło do rangi imprezy międzynarodowej. Małe ale urokliwe Sułomino tuż pod Wolinem na kilka dni zmienia się w stolicę muzyki country z występami najlepszych zespołów z całego świata. Panu Dariuszowi życzymy kolejnych sukcesów.

Agnieszka Pawełczyk