Najprawdopodobniej w piątek premier Mateusz Morawiecki ogłosi plan znoszenia obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa – informuje polsatnews.pl. Plan „odmrażania” gospodarki będzie rozpisany do połowy stycznia.

Jak podaje Polsat News, plan będzie rozpisany od 30 listopada do połowy stycznia. Rząd chce bowiem uniknąć błędów z poprzednich tygodni, kiedy obostrzenia nie były konsultowane i wprowadzano je nagle. Realizacja strategii „drogi środka” będzie oczywiście zależała od liczby zachorowań i wydolności służby zdrowia.

Według Polsat News w pierwszej kolejności (czyli po 29 listopada) rząd ma otworzyć m.in. sklepy meblowe. W harmonogramie zostaną uwzględnione także restauracje i siłownie. Rząd na razie nie podjął decyzji w sprawie powrotu uczniów do szkół. Prawdopodobnie nauka zdalna będzie kontynuowana także po 29 listopada. Na posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego premier Mateusz Morawiecki powiedział, że informacja o zmianach w obostrzeniach zostanie przekazana w piątek lub na początku przyszłego tygodnia.