Już w piątek Nadleśnictwo Gryfice oraz Nadleśnictwo Rokita, będą za darmo rozdawać sadzonki drzew w ramach akcji #sadziMY las. Możecie odebrać jedną z kilkuset sadzonek.

Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Mimo że czasem wysiłek wielu pokoleń niszczą klęski żywiołowe, sadzenie trwa i lasów w Polsce przybywa. Zajmują one już blisko jedną trzecią powierzchni naszego kraju. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej teraz wszyscy będą mogli z łatwością posadzić własne drzewo.

Sadzonki będą rozdawane 18 września 2020 r. w siedzibach wszystkich  430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce. Dla wszystkich chętnych przygotowaliśmy łącznie aż milion sadzonek. W Nadleśnictwie Gryfice oraz Rokita mieszkańcy mogą odbierać sadzonki w godz. 9.00 – 15.00.

Nadleśnictwo Międzyzdroje serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do włączenia się do akcji zainicjowanej przez Prezydenta Andrzeja Dudę i Pierwsza Damę Agatę Kornhauser- Dudę – #sadziMy. Po drzewka zapraszamy w godzinach od 10:00 do 13:00, 18 września (piątek): – przy Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach, – przed siedzibą leśnictwa Świnoujście, ul. Krzywa 11, – naprzeciwko Urzędu Miasta w Wolinie, ul. Zamkowa.