Od niedzieli 13 grudnia, zacznie obowiązywać zmieniony roczny rozkład jazdy pociągów POLREGIO. Nowe połączenia między miastami i krótsze podróże na wielu trasach – to część nowości, na jakie mogą liczyć pasażerowie największego przewoźnika pasażerskiego w Polsce w nadchodzącym sezonie.

Nowy rozkład jazdy pociągów POLREGIO zacznie obowiązywać 13 grudnia. W wielu regionach Polski pasażerowie odczują pozytywne zmiany w siatce połączeń przewoźnika. Dzięki dobrej współpracy z samorządami województw oraz wykorzystaniu efektów modernizacji linii kolejowych, na wielu trasach pociągi POLREGIO pojadą częściej i szybciej.

– Umowy wieloletnie podpisane w ostatnim miesiącu z województwami są dowodem na to, że chcemy i zwiększamy atrakcyjność rozkładu jazdy dla pasażerów i skutecznie przeciwdziałamy społecznemu wykluczeniu. Jest to również gwarancja, iż będziemy stale podwyższać jakość świadczonych przez nas usług na rzecz mieszkańców Polski. Podróż pociągiem musi być komfortowa i odpowiadać wysokim standardom, aby coraz więcej osób wybierało kolej – mówi Artur Martyniuk, Prezes Zarządu POLREGIO.

Nowe trasy z województwa zachodniopomorskiego

W województwie zachodniopomorskim uruchomiona zostanie od 13 grudnia 2021 roku dodatkowa para pociągów w relacji Kołobrzeg – Koszalin – Poznań Główny. W nadchodzącym nowym rozkładzie jazdy nastąpi także zwiększenie liczby bezpośrednich połączeń na odcinku Szczecin – Zielona Góra (z 3 dotychczasowych do 4). Z kolei od 14 marca kursować będzie m.in. dodatkowa para pociągów w relacji Szczecin – Koszalin.

Przewoźnik uruchomi pięć nowych połączeń na trasach:

  • Darłowo – Słupsk – Darłowo,
  • Kołobrzeg – Poznań przez Koszalin,
  • Szczecin – Mieszkowice,
  • Krzyż – Świnoujście,
  • Szczecin – Nowogard (od 14 marca 2021).