Od 25 marca będą obowiązywały ograniczenia w przemieszczaniu się z trzema wyjątkami: drogi z pracy i do domu, wolontariatu w walce z koronawirusem oraz niezbędnych spraw życia codziennego – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Dodatkowo w zgromadzeniach będą mogły uczestniczyć maksymalnie dwie osoby.

We wtorek odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, a po jego zakończeniu konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. Premier zapowiedział „kolejne obostrzenia”, które – jak przekonywał – „są konieczne, aby ograniczyć etap rozprzestrzeniania się koronawirusa”. Jak mówił, wzrost liczby zachorowań „jest istotny, znaczący”. – To jest – na ten moment – około 800 zachorowań. To wszytko bardzo nas niepokoi, dlatego niezbędne są kolejne kroki – dodał.

– Wdrażamy ograniczenia w przemieszczaniu się – poinformował. Od 25 marca będą obowiązywały ograniczenia w przemieszczaniu się z trzema wyjątkami: drogi z pracy i do domu, wolontariatu w walce z koronawirusem oraz niezbędnych spraw życia codziennego. Dodatkowo w zgromadzeniach będą mogły uczestniczyć maksymalnie dwie osoby. Dotychczasowe, wprowadzone już wcześniej obostrzenia obowiązują bez zmian.