Poznaliśmy nowe rozporządzenia dotyczące koncertów plenerowych i imprez w klubach muzycznych. Zmiany wejdą w życie już od 17 lipca. Pamiętajmy jednak, że będą obowiązywały specjalne zasady. Pojawiło się nowe rozporządzenie dotyczące zasad organizacji imprez masowych w klubach i w plenerze.

Wszyscy czekają na to kiedy będą mogli wreszcie legalnie pójść na koncert czy na dyskotekę. Będzie to w teorii możliwe od 17 lipca. Tak wynika z najnowszego rządowego rozporządzenia. W takich obiektach jak kluby, sale koncertowe, amfiteatry czy hale sportowe będą mogły zostać otwarte pod warunkiem, że podczas imprezy obiekty zostaną zapełnione maksymalnie w 50 procentach pojemności. Dodatkowo miejsca mają być zajmowane naprzemiennie na zasadach szachownicy. Wciąż też obowiązuje oczywiście nakaz zakrywania ust i nosa.

Od 17 lipca będzie można już organizować koncerty na otwartej przestrzeni! I to bez żadnych limitów. Zniesiony został limit 150 osób na takiej imprezie. Jednak wciąż będzie obowiązek zachowania 2-metrowego dystansu pomiędzy uczestnikami takiego koncertu. Jeśli zachowanie odległości nie jest możliwe to wtedy obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa.

 „Organizator ma obowiązek wyznaczenia znakami poziomymi miejsc dla publiczności uwzględniających zachowanie dystansu i wyraźne oddzielenie i oznaczenie terenu dla widowni (aby uniemożliwić mieszanie się publiczności z osobami postronnymi np. spacerowiczami)” – czytamy w rządowym rozporządzeniu.

Wielu właścicieli lokali rozrywkowych cieszy się z nowego rozporządzenia, ale jednocześnie do całej sytuacji podchodzi ze spokojem, ponieważ takie obostrzenia wciąć nie dają pełnej satysfakcji z uczestnictwa w imprezie. Możemy się więc domyślać, że na dyskoteki takie jakie pamiętamy sprzed pandemii będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać.