DSC04906

Rada Miejska w Międzyzdrojach podjęła decyzję w sprawie ustalenia Strefy Płatnego Parkowania w Międzyzdrojach oraz wysokości stawek i sposobu pobierania opłat za parkowanie pojazdów na drogach publicznych. Za nieuiszczenie opłaty przewidziano karę w wysokości 50 zł. Opłaty za parkowanie od 1 maja do 30 września od poniedziałku do soboty w godz. od 8 do 22.

Do strefy zaliczono drogi ulice Turystyczną, Promenada Gwiazd, Ludową, Tysiąclecia Państwa Polskiego, Ignacego Krasickiego, Morską, Bohaterów Warszawy, Kopernika, Gryfa Pomorskiego, Wesołą, Sportową, Zdrojową, Nowomyśliwską, Polną, Mickiewicza, Jana Pawła II, Norwida.

Za pierwsze pół godziny parkowania klienci strefy zapłacą – 1,5 zł, za pierwszą godzinę – 3 zł, za drugą godzinę – 3,5 zł, za trzecią godzinę – 4 zł, za czwartą i każdą następną godzinę 3 zł, za bilet parkingowy – 35 zł, za wykupienie bądź przedłużenie ważności elektronicznej karty parkingowej – 20 zł, za kartę parkingową abonamentową – 250 zł, za specjalną kartę parkingową – 20 zł.