Jeszcze przez trzy dni można składać swoje oferty, związane z wykonaniem dokumentacji zagospodarowania dzikiej plaży. Gmina Kamień Pomorski ogłosiła zapytanie ofertowe. Wszystko wskazuje na to, że po latach teren zupełnie zmieni swoje oblicze. 

Jak czytamy w decyzji na lokalizację inwestycji celu publicznego na terenie dzikiej ma się pojawić drewniana półokrągła altana oraz toaleta. Znajdzie się tam także miejsce na boisko do gry, plac zabaw, siłownię zewnętrzną, stoliki, ławki czy hamaki. Dokumentacja ma zostać zrealizowana najpóźniej do 31 sierpnia.

– Jest to kontynuacja podjętych dwa lata temu działań. Wbrew temu co słyszę , chciałbym tych wszystkich zapewnić, że nie zrezygnuję z realizacji tego projektu, bo wiem jaka to wartość dla miasta i naszych mieszkańców . W ramach ogłoszonego zapytania, chcemy przygotować projekt zgodnie z założeniami koncepcji zagospodarowania terenu w obszarze różnych elementów rekreacji, placu zabaw, strefy wypoczynku, zieleni itp – mówi Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Rewitalizacja tego terenu niewątpliwie wkomponowałaby się w całość planowanych zmian dla ulicy Wilków Morskich. Gmina Kamień Pomorski otrzymała zielone światło od Ministra Gospodarki Morskiej oraz bardzo wysoką drugą pozycję na liście rankingowej o 100% dofinansowanie przebudowy portu rybackiego oraz ulicy Wilków Morskich. Zadanie ma kosztować ok 15 mln złotych.