Jedni w ogóle go nie uznają, gdyż nie jest to polski zwyczaj, inni nie mają nic przeciwko zabawom i przebraniom charakterystycznym dla tej tradycji, a jeszcze inni przestrzegają przed jego obchodzeniem, wskazując na towarzyszące temu zagrożenia. Dziś Halloween, czyli amerykańskie święto duchów, które zyskało wielu sympatyków na całym świecie, również w Polsce.

Halloween to zwyczaj związany z maskaradą i odnoszący się do święta zmarłych, obchodzony w wielu krajach nocą 31 października, czyli przed dniem Wszystkich Świętych. Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Mimo że dzień nie jest świętem urzędowym, to w tych krajach cieszy się po święcie Bożego Narodzenia największą popularnością. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90.

Obchodzicie Halloween? Prześlijcie nam zdjęcia swoich dyni, umalowanych twarzy czy przebrań w wiadomości Facebookiem, na kontakt@kamienskie.info lub mmsem na 883 270 113. Wszystkie opublikujemy!

———————————

Sołectwo Piaski Wielkie

——————————-

Fot. Piotr M
——————————