Zestaw sprzętu nagłośnieniowego, zakupiony w ramach dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jest już w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Golczewie. 

Miejscowy ośrodek kultury pozyskał  tym roku środki finansowe na doposażenie instytucji w nowy sprzęt nagłośnieniowy. Umowa na realizację zadania, pn. „Zakup zestawów sprzętów na poszerzenie oferty i edukacji kulturalnej”, została podpisana w maju br., a pod koniec ubiegłego tygodnia (19 czerwca) cały zestaw aparatury akustycznej trafił do naszego ośrodka. Zakupiliśmy m.in. zestaw nagłośnieniowy frontowy z kolumnami, wzmacniaczem, monitorami scenicznymi oraz mikser dźwiękowy, mikrofony nagłowne i zestaw oświetleniowy. Wartość całego zestawu to kwota 35 tys. zł, z czego 80% zostało dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

Zakupiony sprzęt ułatwi nam organizację wielu przedsięwzięć kulturalnych zarówno w naszej siedzibie jaki i w przestrzeni publicznej. Pierwsze próby dźwiękowe mamy już za sobą i śmiało możemy stwierdzić, że inwestycja w nowa akustykę była dobrą decyzją.