W końcu jest! Po wielu tygodniach nastąpiło rozstrzygnięcie przetargu nieograniczonego na dostawę nowej przegubowej zamiatarki. I dziś 13 listopada nowy sprzęt dotarł do bazy ZOŚ w Międzyzdrojach. Przetarg wygrała firma mLeasing Sp. z o.o. Oddział Szczecin a sprzęt dostarczyła firma Hako Polska Sp. z o.o. Całość zamówienia to 432.783,37 zł brutto.

Zamiatarkę Citymaster 1600 cechuje niskie zużycie paliwa i niska emisja spalin. Silnik z filtrem sadzy i ultra nowoczesna technologia zamiatania umożliwiają stosowanie maszyny nie tylko na terenach miejskich, ale także na drogach i poza nimi – informuje Daniel Płuciennik z firmy Hako Polska, który dostarczył sprzęt do Międzyzdrojów.

Pracownicy ZOŚ od razu po dostarczeniu zamiatarki, przeszli dziś szkolenie z jej obsługi.
Maszyna nie posiada praktycznie żadnych ograniczeń. Stabilne kierunkowo sterowanie przegubowe, napęd na wszystkie koła oraz mocny i wyjątkowo sprawny napęd doczepianych narzędzi, zapewniają wspaniałe właściwości użytkowania na drogach i poza nimi. To jedna maszyna bazowa, która ma wiele opcji.

Jest to maszyna w pełni wielofunkcyjna. Po zakupie dodatkowego wyposażenia sprzęt ten może służyć do koszenia trawników. Znajdzie też zastosowanie w „akcji zima” jako pług. Dlatego cieszę się, że ZOŚ ma w końcu ten sprzęt. Przed nami jeszcze zakup hakowca i ciągnika – powiedział Burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek.

J. Ścigała
Rzecznik Prasowy UM
w Międzyzdrojach