Urzędnicy z międzyzdrojskiego magistratu zapraszają wszystkie dzieci z gminy Międzyzdroje wraz z rodzicami do korzystania z nowych urządzeń  rekreacyjno-sprawnościowych na placu zabaw przy ul. Gryfa Pomorskiego, róg ul. Spokojnej.

Nowy plac zabaw wybudowano w ramach dofinansowania operacji z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”, zgodnie z umową zawartą z Samorządem Województwa Zachodniopomorskiego. To tylko kilka metrów od promenady nadmorskiej, na trasie z przedszkola, więc warto tu zajrzeć i skorzystać z oferty.

Teren w nieznacznym stopniu był już zagospodarowany, a dzięki dofinansowaniu mogliśmy  uatrakcyjnić to miejsce i doposażyć w nowe atestowane urządzenia. Przygotowaliśmy ciekawe przyrządy dla dzieci młodszych z bajkowej serii Minionki, a dla starszych zestaw z serii sport, z elementami do wspinania się, podciągania, przeskakiwania. To pierwszy plac zabaw oddany w tym roku do użytku, z udziałem środków z UE.

Przed nami budowa i urządzenie 3 kolejnych placów zabaw: przy ul. Kolejowej 33 budowany również w ramach dofinansowania operacji z Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze”  i jeszcze tej jesieni powstaną 2 małe place zabaw przy  Szkole Podstawowej nr 1  i przy Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy, w ramach realizacji zadania z Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.  Każdy plac będzie wyposażony w inne urządzenia, gdyż w ten sposób chcemy zróżnicować na terenie gminy Międzyzdroje ofertę rekreacyjno-sportową dla naszych najmłodszych mieszkańców, turystów i ich rodzin. 

Jadwiga Bober
Referat Promocji, Oświaty i Kultury