5

W piątek (1.07) gminna społeczność Dziwnowa powiększyła się o nową rodzinę. Państwo Tanadzhy – bo nich mowa – pochodzą z okolic Mariupola na Ukrainie i w ramach programu przesiedleńczego (po półrocznej obecności w specjalnym ośrodku adaptacyjnym), zostali zaproszeni do Dziwnowa.

Z inicjatywą w tej sprawie wyszły władze gminy, które postanowiły zaproponować rodzinie przyjazd do Dziwnowa, tworząc jej jednocześnie warunki do normalnego, codziennego funkcjonowania. Przypomnijmy, że w wyniku prowadzonych na Ukrainie walk, Mariupol i jego bezpośrednie otocznie, znalazły się na linii frontu.

1

W swoim wystąpieniu, burmistrz Dziwnowa, Grzegorz Jóźwiak powiedział m.in.: Nasza gmina od kilku już lat jest stawiana za wzór w bardzo wielu obszarach. Zajmujemy czołowe lokaty w różnego rodzaju rankingach, skutecznie pozyskujemy środki zewnętrzne, rozwijamy współpracę, której owoce widać na każdym kroku. Gmina wciąż się rozwija i na tej fali pozytywnego postrzegania chcemy pokazać, że potrafimy nie tylko skutecznie zabiegać o jak najlepsze granty dla naszej społeczności, ale potrafimy też dawać. Mam tym samym nadzieję, że dla Państwa Tanadzhy Dziwnów stanie się miejscem, gdzie poczują wewnętrzny spokój, gdzie będą mogli normalnie, spokojnie żyć i o którym z pełnym przekonaniem powiedzą – tu jest nasz dom.

R_1

Na zaproszenie władz gminy, w uroczystości przekazania kluczy udział wzięła vice-marszałek województwa zachodniopomorskiego, pani Anna Mieczkowska razem z vice wojewodą, panem Markiem Suboczem. Towarzyszył im radny do sejmiku wojewódzkiego, pan Artur Łącki.

R_2

Tradycyjnego przywitania chlebem i solą dokonali przewodniczący Rady Miejskiej w Dziwnowie Piotr Sokół razem vice przewodniczącą Joanną Piwińską. Rodzina Tanadzhy otrzymała mieszkanie w kompleksie komunalno-socjalnym położonym przy ulicy Marynarki Wojennej w Dziwnowie.

Krzysztof Zawiliński
MOSiK Dziwnów