Dyrektor Urzędu Morskiego w Szczecinie, po przekazaniu pełnej dokumentacji przez Urząd Gminy w Międzyzdrojach, tuż przed nowym rokiem ogłosił przetarg na budowę zjazdu technicznego na plażę (zejście A). W miniony czwartek, przekazano informację z otwarcia ofert. Do przetargu przystąpiły trzy firmy: Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „HYDROBUD” z Ustronia Morskiego oraz dwie firmy ze Szczecina: KOWAL Filip Pietrusewicz  i Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe SANUS. 

Międzyzdroje niemal wszystkim kojarzą się z Aleją Gwiazd i z oświetlonym, chętnie odwiedzanym  molo oraz plażą liczącą około 6 km długości. Dostać się na nią można w 10 miejscach- jednym z nich będzie już niedługo nowe, zadbane zejście A.

Zejście A będzie nie tylko nowym, zadbanym zejściem na plażę ale i tzw. zjazdem technicznym, co będzie miało korzystny wpływ na działanie służb ratowniczych i porządkowych. Bardzo się cieszę, że nasza współpraca z Urzędem Morskim w Szczecinie, kolejny raz przynosi efekty i wpływa na rozwój inwestycji w naszym mieście – mówi burmistrz Mateusz Bobek.

Kwota, jaką Urząd Morski w Szczecinie zamierza przeznaczyć na sfinansowanie budowy zjazdu technicznego na plażę w Międzyzdrojach to 900 000,00 zł.

W przedmiotowym postępowaniu najkorzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe „HYDROBUD” wyceniając koszt robót na 648 165,72 zł brutto. Termin realizacji zadania przewidziano na 15 kwietnia bieżącego roku.

Burmistrz informuje również, że planowana jest budowa ścieżki spacerowej na wschód od molo. Zgodnie z obowiązującymi planami miejscowymi, pomiędzy molem a wspomnianym zejściem na plażę A, powstanie ciąg pieszy o długości blisko 1 kilometra, uzupełniony ścieżkami rowerowymi.

Biuro Burmistrza Gminy Międzyzdroje