24 stycznia to dzień szczególny dla społeczności lokalnej Międzyzdrojów – rusza budowa trasy rowerowej na terenie Gminy Międzyzdroje, w ramach projektu „Na dwóch kółkach wokół Zalewu Szczecińskiego – polsko niemiecki produkt turystyczny”.

W Urzędu Miejskiego w Międzyzdrojach odbyło się spotkanie w sprawie przekazania placu budowy, w którym udział wzięli przedstawiciele: Urzędu Marszałkowskiego, Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich z Koszalina, Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim oraz Inspektor nadzoru, Wykonawca PRG Nowogard i liczna grupa lokalnych samorządowców.

– To bardzo ważna inwestycja dla gminy i regionu, dla rozwoju turystyki aktywnej, która po wielu, wielu latach starań, dzięki zaangażowaniu i wsparciu Samorządu Województwa stała się faktem – powiedział Mateusz Bobek Burmistrz Międzyzdrojów.

Grażyna Iwaszczyszyn i  Ewa Aksman – przedstawicielki sołectw w Radzie Miejskiej, nie kryją radości a Katarzyna Auguścik Sołtys Wapnicy już zadeklarowała pomoc logistyczną. Wstępnie ustalono, że pierwsza rada budowy ma odbyć się 6 lutego w budynku „Wikliny” w Wapnicy. Już dzisiaj nastąpiły pierwsze ustalenia dotyczące harmonogramu robót, tak żeby przed sezonem skończyć newralgiczne odcinki trasy.  Inwestycja może rozpocząć się już w lutym 2020 r.- tak zapewnia Wykonawca, żeby w okresie wakacyjnym częściowo móc podróżować po tej trasie. Będziemy na bieżąco informować Państwa o szczegółach dotyczących inwestycji. 

Jadwiga Bober
Referat Promocji i Obsługi Klienta