W imponujący sposób z każdym dniem rozrasta się nowe centrum Międzyzdrojów, stanowiące kompleks obiektów należących do Gminy nowy ratusz, biblioteka oraz OPS przy sieci Bell Mare Prestige budującej nieruchomości na sprzedaż, a także centrum SPA, kręgielnie oraz inne atrakcje. 

Budowa nowego ratusza w stanie surowym ma zakończyć się w październiku 2020 roku. Gmina w nowym przetargu będzie szukała wykonawcy prac wykończeniowych i wyposażeniowych. Urzędnicy zakładają, że przeznaczenie część kubatury obiektu na działalność komercyjną urealni zakończenie budowy tego kompleksu w perspektywie 2-3 lat i pozwoli na systematyczną przeprowadzkę kolejnych instytucji , w tym w pierwszym rzędzie biblioteki miejskiej, OPS i MTBS. Przeniesienie Urzędu Miejskiego jest planowane na samym końcu.

– Początkowo w lewym skrzydle, na parterze planowano umieszczenie sali ślubów. Jednak teraz zdecydowano, aby to skrzydło na parterze przeznaczyć na wspomnianą działalność komercyjną (bank,/ notariat). Umiejscowienie sali ślubów wraz z Urzędem Stanu Cywilnego zaproponowano na samej górze, co da możliwość skorzystania z otwartego tarasu i pozwoli doświadczać pięknego widoku na Międzyzdroje. Sposób zagospodarowania kompleksu ratusza i planowana lokalizacja innych, ważnych dla miasta instytucji pozostaje bez zmian – mówi Mateusz Flotyński, prezes Spółki „Nowe Centrum”