Minionej nocy policjantki z Komisariatu Policji w Wolinie zatrzymały do kontroli 41-letniego rowerzystę, mieszkańca gminy Wolin. Powód – brak wymaganych przepisami świateł. Jak się okazało, mężczyzna był nietrzeźwy. To jednak nie koniec. W trakcie interwencji wyszło na jaw, że jest on poszukiwany do odbycia kary 90 dni pozbawienia wolności.

W środę (18.03.2020 r.), w Wolinie na ul. Gryfitów, około godziny 23:00, policjantki z Komisariatu Policji w Wolinie zatrzymały do kontroli rowerzystę, który jechał swoim jednośladem niewyposażonym w wymagane przepisami światła.

W trakcie interwencji, 41-letni mieszkaniec gminy Wolin, pomimo wzywania go przez funkcjonariuszki do zachowania zgodnego z prawem, awanturował się i głośno krzyczał, czym zakłócał spokój, porządek publiczny i spoczynek nocny. To jednak nie koniec. Mężczyzna był nietrzeźwy. Miał ok. 2,4 promila alkoholu w organizmie. Ponadto, okazał się on być osobą poszukiwaną do odbycia kary 90 dni pozbawienia wolności.

Za popełnione wykroczenia z: art. 88 Kodeksu wykroczeń, art. 51§2 Kodeksu wykroczeń, art. 87§1a. Kodeksu wykroczeń, na 41-latka nałożono mandaty karne. Natomiast swoje nieodpowiedzialne zachowanie, będzie mógł przemyśleć za tzw. „kratami”.

st. sierż. Aleksandra Berenda