Już wkrótce będą ważyć się losy zmian w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Projekt zakłada znaczne ułatwienia dla kierowców, między innymi zniesienie karty pojazdu i możliwość szybkiej rejestracji samochodu przez internet.

Jeszcze przed wakacyjną przerwą kupujący auta mają szansę zyskać znaczne ułatwienia w ich rejestracji. Ustawa, którą Sejm ma zająć się w najbliższych dniach, przewiduje między innymi zniesienie kart pojazdu i nalepek kontrolnych na szybach aut, zmiany numerów rejestracyjnych przy przerejestrowaniu auta i możliwości zarejestrowania auta online. Zmiany te mają na celu uproszczenie procedur, co ma ułatwić życie i oszczędzić pieniądze zarówno kierowcom, jak i samorządom.

Większość zmian wejdzie jednak nie wcześniej niż w 2021 roku. Projekt trafił dopiero do sejmowego centrum legislacji. Przepis dotyczący likwidacji obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy zostanie zapowiedziany z trzymiesięcznym wyprzedzeniem, zaś pozostałe zmiany zaczną obowiązywać dopiero 9 miesięcy od daty ogłoszenia ustawy, zatem na pewno nie w tym roku.