Burmistrz Golczewa Maciej Zieliński podpisał umowę na wykonanie termomodernizacji Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie oraz robót związanych z zagospodarowaniem terenu.

Wykonawca zadania – Spółką z ograniczoną odpowiedzialnością „KDI Sp. Z o. o. z siedzibą w Szczecinie zaoferował wykonanie zadania za kwotę 5.871.497,02 zł brutto. W ramach inwestycji wykonane zostanie docieplenie budynku szkoły, wymienione zostaną wszystkie okna i drzwi zewnętrzne wymieniona zostanie również instalacja  c. o. Place przyszkolne pokryje nowa nawierzchnia, a wokół szkoły zasadzone zostaną drzewa i krzewy. Z placu od strony ul. Szkolnej wyjedziemy nowym zjazdem, a od strony ul. Zwycięstwa powstaną chodniki prowadzące do wejścia do szkoły.

Inwestycja potrwa 7 miesięcy, a korzyści będziemy odczuwać przez wiele lat. Termomodernizacja obiektów Zespołu Szkół Publicznych i zmodernizowane place przyszkolne nie tylko podniosą estetykę Golczewa, ale i przyniosą spore oszczędności związane z eksploatacją dla budżetu Gminy. 

Wyremontowana szkoła będzie miejscem wielu inicjatyw prospołecznych sprzyjających rewitalizacji Gminy Golczewo.

Rozpoczęta inwestycja jest częścią projektu pn. ,,Termomodernizacja obiektu Zespołu Szkół Publicznych w Golczewie przy ul. Szkolnej 2 jako element procesu rewitalizacji społecznej stwarzający nowe możliwości rozwijania aktywności społecznej mieszkańców gminy Golczewo”, który otrzymał dofinansowanie w wysokości 3 865 873,98 zł w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020. 

Źródło:

UM w Golczewie