Jak co roku okres późnej jesieni i zimy nie zachęca do spędzania wolnego czasu na dworze. W tym czasie preferujemy pozostać w naszych mieszkaniach i spędzić długie wieczory na przyjemnych aktywnościach. Gry przeglądarkowe z całą pewnością należą do tej miłej części dnia. W co warto zagrać? Koniecznie sprawdź nasze propozycje!

Grepolis

Jeżeli lubisz poker online, to ta propozycja również Ci się spodoba. Cel jest tak jasny, jak święta tarcza Apollina. Chociaż starożytna Grecja była piękna i malownicza, stała się areną zaciętych bitew. Mamy przed sobą imperium, które nieuchronnie prowadzi do konfliktów z naszymi sąsiadami. Dlatego musi sprostać tym wyzwaniom i narzucić sobie najwyższą pozycję oraz pamiętać o zdobyciu przychylności jednego z olimpijskich bogów. Od tego wyboru zależeć będzie los kolejnych pokoleń. W samej grze musimy rozwijać naszą armię i gospodarkę, zwracać uwagę na naukę, podbijać naszych sąsiadów i mądrze zawierać sojusze. Bez nich nie ma szans na zwycięstwo. Jednocześnie ostrzegamy, że ta rozgrywka może być bardzo wciągająca!

Big Farm

Jak zarządzać dużą farmą, w której mamy możliwość uprawiać różne warzywa i owoce oraz hodować wszystkie zwierzęta gospodarskie? Możesz się o tym przekonać na własnej skórze! Wydaje się, że taka forma zabawy nie ma żadnych trudności. Nie ma nic bardziej mylnego niż takie właśnie stwierdzenie. Aby zebrać plony, musisz ciężko pracować i wykonywać niezliczoną ilość zadań, które umilą oczekiwanie na żniwa. Krótko mówiąc, celem gry jest tak powiększyć farmę, aby była zwyczajnie opłacalna. Potrzebujesz do tego pracowników i asystentów, którzy będą pomagać w wykonywaniu zadań. Warto o nich również pamiętać, ponieważ za ich pomocą możesz wykonywać zadania znacznie szybciej. Następnie skup się na budowaniu odpowiednich budynków, hodowli i sprzedaży plonów.

Forge of Empires

Zarządzaj własnym imperium od epoki kamienia aż po nanotechnologię. Kontroluj handel, rozwój i pomysły. Takie działania mogą doprowadzić Cię do kolejnej i lepszej epoki. Zwróć także uwagę na rozwój polityczny. Dzięki temu zachowasz równowagę i podbijesz inne monarchie. Ta gra polega przede wszystkim na myśleniu strategicznym i przyszłościowym. Każdy ruch warto przemyśleć kilka razy. Twórcy rozgrywki dodatkowo proponują ciekawe eventy tematyczne, które sprawiają, że monotonia nigdy Cię nie dopadnie.

League of Angels 3

Wszystkie smoki i waleczne anioły zwyczajnie nie przepadają za sobą. Tym razem uczestniczymy w trzeciej części bajecznej bitwy. Łatwo się więc domyślić, że będziemy niszczyć armię demonów. Na szczęście nie jesteśmy sami. Możemy uzyskać wsparcie od dziesiątek postaci – wojowników, uzdrowicieli czy magów. Cała gra jest zintegrowana z bajecznym i kolorowym Światem, usianym epicką muzyką symfoniczną.

Rail Nation

Idź na całość! Na początku będziemy jedynie zarządcami małej firmy kolejowej. Spokojnie! Z biegiem czasu stajemy przed szansą stworzenia ogromnego imperium kolejowego. Rail Nation to doskonały symulator, który przeniesie nas przez 6 epok – od epoki lokomotyw parowych po dzisiejszą ultraszybką kolej.

Przedstawione powyżej gry z całą pewnością będą ciekawym urozmaiceniem długich zimowych wieczorów. Jesteśmy dodatkowo pewni, że jedna z 5 propozycji umili Ci czas chociaż jeden raz. Zachęcamy do przetestowania z każdej opcji i do indywidualnej oceny przedstawionych rozwiązań. Lubisz klimaty historyczne czy elementy fantastyki? A może jesteś fanem jednego i drugiego? Korzystaj śmiało i samodzielnie określ, co najbardziej przypadło Ci do gustu.