Sztab #5817 Kamieński Dom Kultury w Kamieniu Pomorskim ogłasza rozpoczęcie naboru wolontariuszy na 29. Finał WOŚP ul. Wolińska 9, 72-400 Kamień Pomorski tel. 663 980 133

Jak się zarejestrować?
Zanim zarejestrujesz się przeczytaj uważnie  Regulamin Wolontariusza
Musisz pamiętać, że  za zbieranie wolontariuszy odpowiedzialny jest Szef Sztabu  i to on decyduje, z kim będzie pracował.  Sztaby mają ograniczoną pulę wolontariuszy , co bardzo często oznacza, iż nie wszyscy chętni zostaną przyjęci.
Rekrutacja online –  wolontariusz ma   możliwość zgłoszenia się za pomocą strony  iwolontariusz.wosp.org.pl  i samodzielnego uzupełnienia formularza zgłoszeniowego. Osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem.  
Uwaga!  Po wysłaniu zgłoszenia Sztab skontaktuje się z Tobą w celu potwierdzenia danych, które zostały wpisane do formularza. O formie kontaktu decyduje sztab – zalecany kontakt pośredni np: online (WhatsApp). Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone.
Rekrutacja w sztabie –  standardowa, dotychczasowa forma – wolontariusz  kontaktuje się ze sztabem  i udaje się na spotkanie ze wszystkimi niezbędnymi danymi i swoim zdjęciem. Ankieta Wolontariusza
Osoby niepełnoletnie

Osoby nieletnie chcące zostać wolontariuszem powinny zgłosić się do Sztabu z opiekunem prawnym.  Osoba niepełnoletnia nie może samodzielnie zarejestrować się jako wolontariusz. Dlaczego?  Ponieważ osoba, której dane zostają wprowadzone do bazy danych musi wyrazić na to zgodę. Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu.

Jak zarejestrować się za pomocą tokenu?

Niektóre sztaby wykorzystują podczas rejestracji tokeny, czyli specjalne kody. Możesz go dostać w siedzibie Sztabu lub od koordynatora wolontariuszy.
Jak to działa? 
1. Dostajesz od sztabu TOKEN
2. Rejestrujesz się na www.iwolontariusz.wosp.org.pl (podajesz swoje dane i dodajesz zdjęcie)
3. Po zalogowaniu na https://iwolontariusz.wosp.org.pl wpisujesz w wyszukiwarkę swój TOKEN. Wynikiem jest Twój sztab. Możesz się do niego zgłosić.
4. Po przesłaniu zgłoszenia musisz poczekać na sprawdzenie jakości Twojego zdjęcia.
5. Sztab skontaktuje się z Tobą w celu zweryfikowania poprawności Twoich danych (preferowany kontakt online).
W ten sposób na https://iwolontariusz.wosp.org.pl/  może zarejestrować się osoba pełnoletnia. Osoba niepełnoletnia TOKEN powinna przekazać swojemu opiekunowi. Zgłoszenie nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem – musisz udać się do Sztabu aby potwierdzić dane, które zostały wpisane do formularza.
Bezpieczeństwo

Bardzo ważne jest także, abyś przestrzegał zasady, że nasi wolontariusze nie chodzą do mieszkań. Nie bądź nachalny, udział w Finale jest dobrowolny, nie chcemy nikogo zmuszać do wspierania naszych działań. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo! Możesz śmiało poprosić znajomych, aby towarzyszyli Ci podczas zbierania tego dnia. Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16-go roku życia, kwestują pod warunkiem, że towarzyszy im osoba pełnoletnia, której dane zostały wcześniej zgłoszone Szefowi Sztabu.

Akcja trwa cały dzień, ale jeżeli nie masz sił, Twoja puszka kwestarska przemokła lub jest przepełniona możesz przerwać zbiórkę i zanieść swoją puszkę do Sztabu. Przekaż ją osobie oddelegowanej w Sztabie do przeliczenia pieniędzy. Drodzy wolontariusze podczas kwesty w ramach 29. Finału WOŚP pamiętajcie o obecnie obowiązujących zaleceniach i przepisach sanitarno-epidemiologicznych związanych z pandemią COVID-19.

KADEK