W najbliższy weekend na terenie wolińskiej Mariny prawdziwa uczta dla melomanów. W piątek o godzinie 19:00 Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji  zaprasza na koncert duetu Bernard Dornowski ex Czerwone Gitary.

Koncert  zatytułowany PIOSENKI NASZEJ MŁODOŚCI, będzie okazją do wspomnień takich przebojów jak:  „Nie zadzieraj nosa”, „Takie ładne oczy”, „Anna Maria”, „Powiedz stary gdzieś ty był” czy „Biały krzyż”, które wylansował zespół „Czerwone Gitary”

Bernard Dornowski jest jednym z założycieli i wieloletnim członkiem tej legendarnej grupy muzycznej, jako jej gitarzysta i wokalista.

Dziś występuje na estradach Polski i zagranicą jako lider zespołu: „Bernard Dornowski ex Czerwone Gitary”, by – jak podkreśla – złote przeboje lat 60-tych i 70-tych mogły nadal bawić i roztaczać klimat, który łączy skutecznie pokolenia dawnych i dzisiejszych nastolatków.

W sobotę o godzinie 19:00 za sprawą znakomitych artystów szczecińskiej i polskiej sceny jazzowej  i nie tylko jazzowej: Mayi Koterby –vocal, Michała Starkiewicza – gitara, Pawła „Pablo” Grzesiuka-gitara basowa i Andrzeja Janusza –instrumenty perkusyjne, w koncercie na terenie Mariny usłyszymy znakomite standardy muzyki latynoamerykańskiej, które wkomponują się w ciepły letni wieczór, przenosząc słuchaczy na największą plażę świata- Ipanemę  wtapiając się przy tym w klimat brazylijskiego karnawału z sambą, bossa- novą i muzyką najwyższej próby.

Wstęp na koncerty jest bezpłatny.