– Drodzy parafianie, jestem z Wami w trudnym czasie kiedy trzeba chronić się przed niewidzialnym wrogiem – zwrócił się do wiernych w specjalnym przesłaniu ks. Dariusz Żarkowski. Proboszcz Parafii św. Ottona w Kamieniu Pomorskim, który jak mówi sam przebywa na kwarantannie, będzie musiał podjąć kilka ważnych decyzji.

Nie wiadomo czy przez obecną sytuację epidemiologiczną uda się przeprowadzić remont dachu pomimo uzyskanego dofinansowania z Ministerstwa Kultury. Kwota uzyskana przez Parafię była niebagatelna, gdyż wyniosła 900 tys. złotych. Jednak w związku z zaistniałą sytuacją, przy braku wpływów do kasy parafialnej, nie będzie możliwe jej przyjęcie i dach katedry nie będzie remontowany. Ofiary na potrzeby parafii i Caritas.Ofiary można wpłacać na konto parafialne: 30124038681111000040939526

Pozdrawiam szczególnie chorych naszej parafii, pracowników służby zdrowia i dbającym  o nasze bezpieczeństwo. Sam jestem w kwarantannie i muszę z cierpliwością czekać do jej zakończenia. Zamówiłem do katedry sprzęt przekazujący obraz i dźwięk z Mszy św. Kiedy zostanie to zmontowane przekażę informację. Niech Pan Bóg dodaje odwagi w przeżyciu tego czasu – Ks. Dariusz Żarkowski – Proboszcz.