Choć w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kamieniu Pomorskim według danych Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na koniec czerwca było zarejestrowanych ponad 650 osób poniżej 30 roku życia to najwidoczniej niewiele osób z tej grupy ma pomysł na swoją przyszłość. – Posiadamy środki na otwarcie działalności gospodarczej przez osoby, które nie przekroczyły 30 roku życia. Niestety nie ma chętnych do ubiegania się o nie – mówi Anna Kowalska, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy.

Środki, którymi dysponuje kamieński PUP pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego i są skierowane na aktywizację osób do 25 roku życia – zarejestrowanych minimum 4 miesiące przed złożeniem wniosku oraz do osób w przedziale wiekowym 26 – 29 lat. Na otwarcie własnej firmy można otrzymać nawet 22 tysiące złotych.

– Niestety nie mamy osób chętnych do ubiegania się o dofinansowanie. Szkoda, bo środków jest naprawdę sporo i szkoda by było je zwracać – mówi dyrektor PUP.

W powiatowym urzędzie pracy w Kamieniu zarejestrowano 653 osoby bezrobotne poniżej 30 roku życia. Większość, bo aż 405 to kobiety. Z ogólnej grupy młodych bezrobotnych tylko 82 osoby posiadają prawo do zasiłku.

Dofinansowanie mogą otrzymać osoby z wykształceniem podstawowym, ponadgimnazjalnym, zawodowym i średnim. Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie tel: 91 38 20 285 wew. 33 lub 26 lub osobiście w pokoju 1a

[vc_facebook]