Od połowy czerwca uzdrowiska znowu zaczną przyjmować kuracjuszy. Ogłosił to minister zdrowia Łukasz Szumowski. Zapowiedział też testowanie na koronawirusa osób ze skierowaniami do uzdrowisk.

Wygaszając ognisko zachorowań na Śląsku jednocześnie będzie coraz mniej nowych przypadków w kraju – powiedział Szumowski nawiązując w ten sposób do faktu, że w ostatnich dniach zakażenia koronawirusem potwierdzane są w większości w tamtym regionie Polski. W związku z tym – powiedział – „chcielibyśmy uruchomić kolejny sektor ochrony zdrowia – w połowie czerwca będziemy chcieli uruchomić uzdrowiska”.

Zauważył, że do uzdrowisk najczęściej kierowane są osoby starsze, schorowane, które mają dodatkowe inne różne schorzenia. Dlatego, jak wyjaśnił szef MZ, „chcemy przeprowadzać testy u tych osób, które mają skierowanie do uzdrowisk, żebyśmy wiedzieli, że te osoby, które tam jadą (…) są bezpieczne”.  Taka możliwość będzie od 1 czerwca, a od 15 czerwca będziemy te uzdrowiska uruchamiali – zapowiedział Szumowski.