Minister rodziny, pracy i polityki społecznej na finiszu kampanii odwiedza Kamień Pomorski. Marlena Maląg najpierw pod ratuszem spotkała się z kilkunastoma sympatykami i członkami Prawa i Sprawiedliwości, aby później odwiedzić siedzibę kierowanego przez prezes Jolantę Janik Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

– Będziemy dalej podejmować działania, które będą służyły polskim rodzinom, ale też rozwojowi polskiej gospodarki – powiedziała minister rodziny Marlena Maląg. Podkreśliła, że ważny jest przede wszystkim dynamiczny i zrównoważony rozwój kraju. Szefowa MRPiPS podczas spotkania w Kamieniu Pomorskim zwracała uwagę, że wśród działań wspierających polskie rodziny znalazły się także te skierowane do seniorów.

– Z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy został obniżony wiek emerytalny – 60 lat dla kobiet, 65 lat dla mężczyzn oraz wszystkie programy, które przede wszystkim służą naszym seniorom – powiedziała Marlena Maląg.

Wymieniła tu m.in. wprowadzenie 13. emerytury, waloryzację rent i emerytur. – Dane Głównego Urzędu Statystycznego z ubiegłego tygodnia pokazują jednoznacznie i wyraźnie – ubóstwo wśród polskich rodzin spada zarówno wśród seniorów, jak i wśród rodzin z małymi dziećmi. To świadczy o tym, że działania są skuteczne, i te działania przez rząd w dobrej współpracy z panem prezydentem Andrzejem Dudy są i będą dalej kontynuowane – zapewniła.

Przyznała, że jesteśmy obecnie w trudnej sytuacji związanej z epidemią. – Wychodzimy już z obostrzeń i dzisiaj możemy podsumowywać to wsparcie, które trafiło do pracowników, do pracodawców. Ale są potrzebne kolejne zmiany, które wprowadzamy i które mogą i powinny być kontynuowane – wskazała Maląg.