Związany od lat z wolińskimi strukturami Prawa i Sprawiedliwości Włodzimierz Zasadzki decyzją Rady Nadzorczej grupy Azoty Zakłady Chemiczne w Policach został nowym wiceprezesem tej spółki. Odwołany wiceprezes, Artur Rzempała, piastował to stanowisko zaledwie kilka tygodni – został wiceprezesem 27 czerwca br.

Włodzimierz Zasadzki w roku 1980 ukończył Politechnikę Szczecińską – Wydział Inżynieryjno Ekonomiczny Transportu, gdzie uzyskał tytuł magistra ekonomii. Od lat związany ze strukturami PiS. Od 1985 do 2006 był adiunktem w Katedrze Polityki Społeczno-Gospodarczej i Europejskich Studiów Regionalnych Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego, przez 2 lata (od 1994 do 1996 sprawował funkcję burmistrza Międzyzdrojów. Od 1998 do 2002 był skarbnikiem Powiatu Kamieńskiego, w latach 2007/8 wiceprezesem ds. finansowych Zespołu Elektrowni Dolna Odra, 2006 – 2008 – członek Rady Nadzorczej – Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście.

Od 2009 roku do chwili obecnej był pracownikiem naukowych Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, Wydział Ekonomiczny w Szczecinie. Zasadzki po wygranych wyborach przez PiS został przewodniczącym Rady Nadzorczej Szczecińskiego Parku Przemysłowego.