Temat dwóch wież, które miałby stanąć tuż przy międzyzdrojskiej plaży trafia na sesję Rady Powiatu. Jak informuje Starosta Józef Malec, w przypadku tych wysokościowców to decyzja międzyzdrojskiej Rady Miejskiej w 2011 roku była w tej kwestii decydująca. 

Uchwalony przez radnych w 2011 roku plan zagospodarowania jednoznacznie wskazuje, że budowla w tym miejscu nie może mieć mniej niż 15 kondygnacji albo nie mniej niż 50 i nie więcej niż 150 metrów. 16 listopada 2020 roku po blisko trzech latach od złożenia wniosku do Starosty Kamieńskiego, procesie odwoławczym złożonym przez jednego z sąsiadów ostatecznie decyzją Wojewody firma uzyskała prawomocne pozwolenie na budowę.

I to właśnie o pozwolenie dopytywali podczas poniedziałkowej sesji Starostę Józefa Malca.

Procedura jest taka żeby budować trzeba mieć pozwolenie na budowę. Jest ono wydawane przez nasz wydział jeśli są spełnione warunki. My wydajmy pozwolenie kiedy jest to zgodne z prawem, nie ma możliwości żeby nie wydać pozwolenia bo nam się coś nie podoba. Wniosek jest sprawdzany zgodnie z przepisami, konsultujemy to z właściwymi instytucjami i w oparciu o warunki lub plan uchwalony przez gminę wydajemy decyzję – tłumaczył Starosta. 

Józef Malec zaznaczył, że w przypadku międzyzdrojskich zadecydowała w głównej mierze uchwała międzyzdrojskiej Rady Miejskiej z 2011 roku.