Fabrycznie nowy samochód ciężarowy, marki ISUZU, model F14, trafił dziś do Międzyzdrojów. Jak chwali się producent auta ,,(…)Isuzu F14 to kompletne rozwiązanie dla transportu w masowych kanałach dystrybucji: gotowość do pracy i niezawodność łączą się w jedno, gwarantując maksymalny poziom operatywności i wydajności podczas pracy(…)”.

Samochód wyposażony jest w urządzenie hakowe o udźwigu 8t , dzięki czemu przystosowany jest  do współpracy z kontenerami. Ułatwi to bardzo realizację zadań związanych z prowadzeniem Punktu selektywnego zbierania odpadów przez Zakład Ochrony Środowiska w Międzyzdrojach. 

Dla mieszkańców oznacza to między innymi sprawną obsługę Punktu, gdzie mieszkańcy dostarczają selektywnie zebrane odpady, które nie są odbierane bezpośrednio z posesji (przede wszystkim odpady budowlane i rozbiórkowe  oraz meble i inne odpady wielkogabarytowe)- zaznacza burmistrz Mateusz Bobek.

Co więcej, auto będzie wykorzystywane w Akcji Zima, ponieważ zaopatrzone jest w tzw. czołownicę przednią. Możliwy więc będzie montaż pługa. Kolejną inwestycją jest również zakup platformy do montażu piaskarki. Auto zakupione zostało za 370 tys. złotych, we współpracy z SG Equipment Leasing Polska Sp. z o.o  z siedzibą w Warszawie.

Biuro Burmistrza Gminy Międzyzdroje