DSC03711

Po raz siódmy z rzędu reporterzy portalu onet.pl przejechali całe wybrzeże w poszukiwaniu najładniejszej plaży. Oceniano gdzie jest największy wybór kwater i noclegów i czy nie zagrozi nam nuda, gdy kapryśna pogoda pokrzyżuje nam plażowe plany. Wśród 30 sklasyfikowanych plaż, na 12. miejscu sklasyfikowano plażę w Międzyzdrojach. Z kolei 19. miejsce przypadło plaży w Dziwnowie.

DSC03666

Procedura powstawania naszego raportu jest niezmienna od siedmiu lat: przejeżdżamy całe wybrzeże, notujemy, obserwujemy, rozmawiamy z turystami i właścicielami mniejszych i większych biznesów nad naszym morzem. Zaglądamy do ponad 70 miejscowości i kąpielisk praktycznie w tym samym czasie, dzięki czemu łatwiej nam porównać funkcjonowanie kurortów, a tym samym precyzyjniej ustalić pozycję w rankingu, czyniąc go na tyle obiektywnym, na ile jest to możliwe – czytamy na stronie Onetu.

Clipboard01

– W tym roku zmieniliśmy tylko jedną rzecz – nie pojechaliśmy przed sezonem, jak to bywało w ostatnich latach, ale „przebiliśmy się” przez wybrzeże już na początku wakacji, kiedy kurorty pracują już prawie pełną parą. Dzięki temu jeszcze lepiej poznaliśmy realia, w jakich funkcjonują nasze kurorty w lipcu i sierpniu. Trafiliśmy na falę upałów i tłumy plażowiczów, które w doskonały sposób ujawniły zalety i wady poszczególnych miejscowości. Stąd w porównaniu z poprzednimi latami spore przetasowania, zwłaszcza w czołówce! – czytamy na stronie organizatora.

DSC03719

Gdzie najczęściej jeździsz na plażę?

Zobacz wyniki