Z dumą i radością pragniemy zaprosić Państwa na kolejny koncert w Parku Chopina już w najbliższy piątek, 4 września o godzinie 17.00. Po raz kolejny Międzyzdroje odwiedzą znakomici artyści, serwując wspaniałą ucztę muzyczną dla naszych słuchaczy. 

Wystąpią dla Państwa:

Barbara Żarnowiecka – sopran, absolwentka dwóch wydziałów warszawskiej uczelni muzycznej: Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki oraz Wydziału Wokalnego.

Podczas wieloletniej kariery artystycznej, zarówno na scenie Teatru Muzycznego ROMA (dawnej Operetki Warszawskiej), Teatru Muzycznego w Lublinie i Opery Na Zamku w Szczecinie śpiewała partie operowe jak i operetkowe Księżna w Ptaszniku z Tyrolu C. Zellera, Saffi w Baronie Cygańskim J. Straussa oraz Neala  w Parii St. Moniuszki, Leonora w Trubadurze, Amelia  w Balu Maskowym oraz  Abigaille w Nabucco  G. Verdiego, Santuzza w Rycerskości wieśniaczej P. Mascagniego, czy Senta w Holendrze tułaczu R. Wagnera. Jesienią 2003 roku została zaproszona do współpracy z Teatrem Muzycznym w Lublinie.

Wokalistka koncertuje w kraju i za granicą: w listopadzie 2007 roku została zaproszona do Tokio przez Fiorenzę Cossotto, która obchodziła 50-lecie pracy artystycznej gdzie zaśpiewała partię Leonory w Trubadurze G. Verdiego pod dyrekcją Nicoletty Conti, w towarzystwie solistów koreańskich i Tokijskiej Orkiestry Filharmonicznej. 

Jej repertuar obejmuje również wielkie dzieła oratoryjne, m.in.: Magnificat i Weinachtsoratorium J. S. Bacha,  Requiem W. A. Mozarta, Requiem G. Verdiego, Requiem G. Fauré,  Stabat Mater  K. Szymanowskiego  czy Angelus  W. Kilara. Głosu artystki można posłuchać na nominowanej do nagrody FRYDERYK płycie wydanej z okazji dwudziestolecia Konwersatorium Legnickiego (2005), na nagranej  wraz z  organistą Wiktorem Brzuchaczem płycie zrealizowanej z okazji beatyfikacji Jana Pawła II (2011) oraz na wydanej w 2013 roku przez DUX płyty CD  Polish Lyrical Songs for Christmas. Od września 2017 roku Barbara Żarnowiecka prowadzi klasę śpiewu solowego w Akademii Sztuki w Szczecinie. 

Aleksandra Przybyła – sopran

Studentka Akademii Sztuki w Szczecinie. W lipcu 2020 roku ukończyła studia licencjacie na Wydziale Wokalnym w klasie śpiewu solowego dr Barbary Żarnowieckiej. Jest również tegoroczną dyplomantką studiów magisterskich na Wydziale Edukacji Muzycznej, specjalność dyrygentura chóralna, w klasie dyrygowania dr hab. Barbary Halec. Prowadzi Chór Kameralny Postscriptum w Policach.

Katarzyna Podgórska – sopran 

Od dziecka przejawiała zainteresowanie muzyką i śpiewem, od gimnazjum uczęszczała do chóru gimnazjalnego, potem przeniosła się do chóru Młodzieżowego Domu Kultury, z którym zdobyła wiele nagród w konkursach ogólnopolskich.

Równolegle ze studiami na kierunku fizjoterapia na Uniwersytecie Medycznym ukończyła wydział wokalny w Szkole Muzycznej II stopnia. Pasja okazała się na tyle silna, że postanowiła kontynuować naukę śpiewu solowego w Akademii Sztuki w Szczecinie, którą w tym roku kończy na Wydziale Wokalnym w klasie dr Barbary Żarnowieckiej.

Katarzyna poza koncertami i spektaklami studenckimi jak Hrabina Stanisława Moniuszki, miała już zaszczyt wystąpić, na razie jako chórzystka, na scenie Opery na Zamku w takich operach jak: Bal Maskowy G. Verdiego czy Pajace R. Leoncavallo.

Karolina Bałdyga – mezzosopran

 Swoją przygodę z muzyką klasyczną rozpoczęła w klasie śpiewu solowego w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu, którą ukończyła z wyróżnieniem w 2018 roku. Studentka pierwszego roku Akademii Sztuki w Szczecinie w klasie dr Barbary Żarnowieckiej. W muzyce ceni sobie szeroką możliwość interpretacji treści słownej, a także nieopisaną zdolność muzyki do przenikania w głąb własnego wnętrza.

Akompaniować śpiewaczkom będzie Olga Bilas– absolwentka Akademii Muzycznej we Lwowie, laureatka konkursów międzynarodowych. Wielokrotnie występowała jako solistka i kameralistka na scenie Filharmonii Lwowskiej. Od roku 2017 jest korepetytorem w Operze na Zamku w Szczecinie.

W repertuarze koncertu  utwory m.in. W.A. Mozarta, J. Haydna, P. Czajkowskiego, D. Szostakowicza, F. Lehara, I. Kalmana. Zapraszamy serdecznie, życząc wspaniałych muzycznych wrażeń!

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach