img_20161220_085832767_hdr

Reformy ustrojowe polegające na utworzeniu Rady Pięciuset i wprowadzeniu ostracyzmu ( …) wskaż kto był ich autorem. Podaj pełne polskie nazwy organizacji EWWiS, ILO, WHO. Podaj uniwersalne cechy grupy społecznej.To tylko trzy pytania z 55 zagadnień z etapu szkolnego Konkursu Historycznego oraz Wiedzy o Społeczeństwie  odbywającego się corocznie i organizowanego dla gimnazjalistów przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie.

Uczniowie wyłonieni w etapie szkolnym w listopadzie uczestniczyli w kolejnym, rejonowym etapie odbywającym się dla naszego gimnazjum w Kamieniu Pomorskim. Niedawno ukazały się wstępne wyniki i z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy trzeciej Michał Szymański zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego z dwóch przedmiotów: historii i wiedzy o społeczeństwie.

Nauczycielkami Michała są panie: Dorota Sielewicz – WOS i Alina Poskart – historia. Michał w konkursie historycznym rywalizował z 341 uczniami z województwa zachodniopomorskiego, a w konkursie z wiedzy o społeczeństwie z 243.  Etap wojewódzki będzie w Szczecinie w dniach 1 i 3 marca 2017 r. Jeśli Michał uzyska tytuł laureata konkursów, czego  wszyscy serdecznie życzymy, to będzie zwolniony z części egzaminu gimnazjalnego, który jest w dniach 19, 20 i  21 kwietnia 2017 r.

T. Starachowska